Maderoterapia, masážna technika nie len proti celulitíde

Jeden z prvých kurzov, ktoré som po ukončení bakalárskeho štúdia absolvovala, bola práve maderoterapia. Relaxačná masážna technika, pochádzajúca z Kolumbie. Táto metóda sa dostáva do povedomia ľudí čoraz viac a pre jej pozitívne účinky sa stala veľmi populárnou. Je známe, že maderoterapia pomáha v boji s celulitídou a účinne ju redukuje. Nie je to však jediný benefit, ktorý na ľudský organizmus má. Drevené masážne valčeky, využívané pri maderoterapii pomáhajú zlepšovať krvný obeh, rozbíjať tukové bunky, čím podporujú spaľovanie tukov, odstraňujú nie veľmi atraktívnu pomarančovú kôru, zlepšujú lymfatický tok celého tela. Taktiež zabezpečujú zásobovanie tela kyslíkom a živinami, a tak ostáva pokožka  po tejto procedúre pevná a napnutá. Okrem spomínaných estetických účinkov, pre ktoré je maderoterapia veľmi obľúbená prináša aj množstvo iných, zdravotných benefitov. Medzi najdôležitejšie patria napríklad: zrýchlenie metabolizmu, odstraňovanie odpadových látok z tela, posilnenie imunitného systému alebo odbúravanie stresu.

Prvý mýtus, že maderoterapia je technika bojujúca len proti celulitíde som teda dúfam vyvrátila. Ďalší mýtus, s ktorým sa vo svojej praxi často stretávam je, že táto technika je určená len pre ženy, čo však taktiež nie je pravda. Táto metóda sa ukázala ako vhodná voľba napríklad aj pre športovcov, ktorý majú po náročných tréningoch stuhnuté svaly, bolesti svalov a kĺbov či svalovú horúčku. Vďaka využitiu rôznych drevených valčekov sa ich bolesti zmierňujú, zlepšuje sa svalový tonus a zvyšuje ich fyzická výkonnosť. Táto metóda je teda určená rovnako ako pre ženy, tak aj pre mužov. Stačí pristupovať ku každému individuálne aby sme naplnili pacientovo očakávanie.

Úplný účinok tejto metódy sa však nedostaví po jednom sedení. Pre čo najvyššiu efektívnosť maderoterapie sa odporúča absolvovanie procedúry aspoň 5/6 krát. Rozložiť si to pacient môže podľa potreby, odporúčam však začatie maderoterapie absolvovaním 2x do týždňa, ďalšie týždne vždy aspoň 1x do týždňa. Dĺžka tejto relaxačnej masážnej techniky trvá v závislosti od množstva oblastí, na ktoré chce pacient techniku aplikovať (Predná strana dolnej končatiny, zadná strana DK+ zadok, vnútorné stehno, vonkajšia strana stehna, brucho, horná končatina), minimálne však 45 minút až 1h. Oblasti sa dajú podľa potreby a po dohode aj striedať.

Ak teda chcete urobiť niečo nie len pre svoju krásu, ale aj zdravie, neváhajte túto metódu vyskúšať napríklad aj u nás v Delta clinic, kde sa o vás s radosťou postarám a ochotne poradím.

Bc. Simona Polakovičová- fyzioterapeutka Delta clinic