Bankovanie: Starodávna terapia pre relaxáciu a zlepšenie cirkulácie

Bankovanie, tradičná technika známa už tisícky rokov, zrastá opäť na popularite ako účinný spôsob masáže zabezpečujúcej relaxáciu a lepšiu cirkuláciu. Základ tejto terapie spočíva v sklenených alebo plastových bankánch, ktoré sa aplikujú na pokožku.

Ako funguje: Bankovanie funguje na princípe vytvárania podtlaku v bankách, ktoré vytvárajú prítlak na pokožku a tkanivá. Tým sa stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, čo podporuje elimináciu toxínov a odpadových látok z tela.

Výhody: Táto technika pomáha uvoľniť napätie svalov, zlepšuje pohyblivosť kĺbov a môže pomôcť redukovať celulitídu. Okrem toho podporuje zlepšenie textúry pokožky a zvyšuje pocit relaxácie. Bankovanie dokážeme efektívne využiť aj pri práci s jazvou po operáciach a pod.

Bezpečnosť a odbornosť: Je dôležité vyhľadať kvalifikovaného terapeuta, ktorý ovláda techniku bankovania. Výsledky sú individuálne a môžu sa líšiť v závislosti od pokožky a stavu klienta.

Dôležité upozornenie: Bankovanie by malo byť vykonávané vždy opatrne, aby sa predišlo modrinám alebo nepríjemným pocitom. Vždy informujte svojho terapeuta o svojich zdravotných problémoch pred začatím terapie.

Záver: Bankovanie, ako starodávna masážna technika, prináša kombináciu uvoľnenia svalov, lepšej cirkulácie a relaxácie. Pri správnom prístupe a terapeutovi môže táto terapia priniesť pozitívne účinky na váš fyzický a duševný stav.

Zdieľať

sk_SK

Vyberte si zariadenie

Zdravotnícke
zariadenie

Poliklinika Trnava

Regeneračno-masážne zariadenie

Odbojárska 33, Trnava